İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AK PARTİ ANTALYA’DA ADAY TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından tartışma konusu olan Gündoğmuş Belediye Başkan adayı Mehmet Özeren’in ardından Muratpaşa Belediye başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç’te tartışma konusu oldu.

İsmi pek çok skandal ve tartışmaya karışan AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç, mecliste tekmeli, tokatlı, yumruklu kavgaya tutuşmuş ve “Kadın erkek eşitliğini doğru bulmuyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermişti.

Akdeniz Gerçek’te yer alan bir habere göre;

AK Parti’nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, bir kadın milletvekili olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Fıtratları farklı olduğu için kadın ile erkek eşit tutulamaz. Kadın erkek eşitliğini doğru bulmuyorum. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eş değer olabilmektir” sözlerine destek vererek kadınların büyük tepkisini çektiği dile getirildi.

Haberin devamında Enç’in yeni Anayasa oylamasının yapıldığı TBMM’de kadın milletvekilleriyle tutuştuğu kavga gündem getirilirken, Enç ile ilgili çarpıcı bir detay dikkat çekti.

ENÇ’E FETÖ SUÇLAMASI

Akdeniz Gerçek’in haberinde yer alan detay şöyle;

Türkiye’nin ‘olayların vekili’ olarak tanıdığı AKP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç’e “FETÖCÜ” suçlaması da yapıldı. Enç’in Cemaat’e yönelik verdiği destek gündeme gelmişti.  FETÖ’ye para topladığı iddiasıyla kapatılan Kimse Yok Mu Derneği üyesi olduğu ortaya çıkan Enç’in daha önce attığı Cemaat yanlısı tweetler de sosyal medyada paylaşılmıştı.  Enç’in Cemaat organizasyonu olan Türkçe olimpiyatlarını övdüğü ortaya çıkmıştı.  Ayrıca Enç’in 2015’te Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Antalya Kültürler arası Diyalog Merkezi Derneği’nin (AKDİM) yemeklerine katıldığı anlaşıldı. AKP’li Enç, TBMM’nin resmi sitesinde yer alan öz geçmişindeki “Kimse Yok Mu Derneği Üyesi” ifadesini 17-25 Aralık süreci sonrasında değiştirmişti.”

TAŞ, MURATPAŞA’DA HAYAL GÖRÜYOR

Aday belirleme sürecinde Muratpaşa Belediyesi için iddialı olduklarını belirten bir dizi açıklamalar yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Muratpaşa Belediyesi’ni kazanmaya yakın olduklarını, Muratpaşa kimsenin çiftliği ve tapulu malı değil” demişti.

Akdeniz Telgraf

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir