İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ANTALYA’NIN EN GÜZEL TATİL YERLERİ

AntalyaTürkiye’de turizm denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri ve her sene yerli ve yabancı milyonlarca turisti dört mevsim ağırlıyor. Yemyeşil doğası, binlerce sene evveline uzanan kültürel ve tarihi hoşlukları, ananesel mimarisi ve çok rakamda seçenek etkinliğiyle Antalya tatil yerleri, tatil yapmak isteyenlere birbirinden değişik alternatif sunuyor.

Yaylaları, natürel, kültürel ve tarihi alanları, şehir hayatı, plajları ve deniziyle olduğu kadar gece yaşamı ile de en hoş tatil yerlerinden olan Antalya, yerli olsun yabancı olsun dünyanın her yerinden alaka gören hoş bir coğrafya. Tatil rotanızı seçmenize takviyeci olacak yerleri sıraladım.

  • Antalya Merkez

Sıralamanın en başında hiç şüphesiz Antalya şehir merkezi yer alıyor. Antalya, Türkiye’de kent merkezinde denize girilebilen nadide kentlerden biridir. İş çıkışı ya da öğle arası elinde havluyla Konyaaltı veya Lara plajlarına gidenleri görünce kıskanmayın.

Palmiyelerin dizili olduğu sokaklar, canlı kafe ve barlar, restore edilmiş göz akdikeni daha önceki Antalya konutları, süratli Antalya gece yaşamı ve cümbüş mekanları için kent merkezi dört mevsim alaka gören bir yer. Antalya Kaleiçi bölgesi, daha önceki tarihi yapıları, dar ve kalabalık caddeleri, nefis cafe ve lokantalarıyla yalnızca Antalya’nın değil ülkemizin de en hoş yerlerinden biri.

  • Olympos

Antalya’nın en hoş tatil yerleri arasında adı en çok telaffuz edilen tatil merkezlerinden biri olan Olympos. Özellikle gençlerin seçim ettiği bir merkez. Tabiat ile çevrelenmiş bir etraf, bol oksijen, pak deniz ve isteyenler için cümbüş taahhüt eden Olympos, caretta carettaların yumurtalarını vazgeçtiği sahilleri de barındırıyor.Ağaç konutlar ve pansiyonlarda konaklama alternatifini size vazgeçen Olympos; yeryüzüne çıkan doğalgazın oksijenle buluşarak yandığı Yanartaş ile eşsiz bir şov sunuyor. Son senelerde özellikle üniversitelilerin hakikatleştirdiği kamplar Olimpos’a gençlerin ne kadar önemsediğini gösteriyor. Tabiatl sit alanı sebebiyle yapılaşmanın yasak olduğu bölge serinkanlılık ve huzur için ideal.

  • Kemer

Antalya’nın 42 kilometre güneybatısında yer alan Kemer‘in sahilleri baştan sona turistik kuruluşlarla dolu. Her biri yüksek standartta hizmet veren bu turistik konaklama kuruluşları, yerli ve yabancı turistleri en iyi biçimde ağırlıyor. Berrak denizi ve neredeyse sahile kadar erişen yemyeşil çam ormanlarıyla büyüleyici bir tabiat hoşluğuna sahip Kemer’de nefis bir tatil sevinci yaşanabilir.

Denizi ve güneşiyle olduğu kadar renkli gece yaşamıyla da seçim edilen Kemer, sabahın ilk ışıklarına kadar sarih olan gece kulüpleri ve canlı müzik yapan mekanları ile unutulmaz cümbüşlü geceler vadediyor.

  • Finike

Türkiye’nin narenciye ambarları arasında yer alan Finike, Antalya’nın öteki popüler tatil beldelerine göre bir adım geride. Uygun maliyetli otelleri ve her bütçeye hitap edebilen konaklama alternatifleriyle yeni yeni turizme adapte olmaya çalışan Finike, durgun bir tatil için seçim edilebilir.

Daha Önceki ismi Likya olan Finike; Yamaç konutları, Heroon, Tiyatro, Üç Nefli Bazilika ve oldukça geniş olan Nekropol’deki abidesel kaya kabirleri ile tarih tutkunları için de alternatif sunuyor. Üstelik kmlerce uzunluğunda nefis kumsallara da yüzmek ve güneşlenmek için ideal.

  • Alanya

Neredeyse 100 kmyi bulan sahil şeridi. Ehemmiyetli bir turizm markası olan Alanya, tarihi ve kültürel kıymetleri, denizi ve eşsiz manzaralarıyla ehemmiyetli bir merkez. Kocamanlı minikli, her bütçeye uygun oteller. Sahil kıyısında sıralanmış kafe, bar ve lokantalar var. Alanya, tatil denildiğinde akla gelecek tüm ihtiyaçları barındırıyor.

Dim ve Damlataş mağaraları gezgin ruhunuzu okşayacak. Etnoğrafya Müzesi mahallî kültürü tecrübelemek için ideal. Selçuklular tarafından 220 metre yükseklikte yapılmış 150 kuleli Alanya Kalesi, kuşbakışı Alanya sevinci yaşatıyor. Berrak suyuyla da Kleopatra Plajı’nın tatil kavramını deniz ve plaj olarak düşünenleri hoşnut edeceği kesin. Antalya erken rezervasyon fırsatları ile tatilinizi ucuza getirip, nefis Antalya otelleri ve etkinliklerin sevincini çıkarın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir