İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerel haberler ve sporlar devam ediyor

Yerel haberler, Temmuz ayında “Türkiye” kategorisinin dokuz haber yazısıyla birkaç ay sonra “Siyaset” deri liderlik ettiği için okurların ilgisine sürüklüyordu. İkisi “antalya haber“, ötekiyi “Soruşturma” alt kategorisinde yer aldı. Ancak kalan beş, daha fazla söyleme yapmaksızın yalnızca “Türkiye” altında listelenmiştir.

İkinciliğe kaymasına karşın “Siyaset“, okuyucu tabanımızın 40 listesine girmeyi muvaffak olan sekiz haber yazısının gösterdiği gibi sürükleyiciliğini sürdürdüğü ana mevzulardan biri olmaya devam ediyor. Bunlardan dördü bir alt kategori olmadan, “Diplomasi” Üç haber yazısı, belki de mevcut krizi habercisi. Kalan haberi “Teröre Karşı Savaş” alt kategorisine aitti.

İkinci sırayı paylaşırken, yurtdışından öykülerimiz var. “Dünya” kategorisinin sekiz haber yazısında, iki yazıyla takip eden “Orta Doğu” üç girişi sayesinde ön tasarıda “Avrupa” alt kategorisi vardı. Öte yandan “Balkanlar”, “Amerika” ve “Afrika” alt kategorilerinde listelerde kendi isimlerine tek bir haber yazısı vardı.

Üçüncüsü, “Spor“, geçtiğimiz ay, toplam beş haber yazısı ile ehemmiyetli bir çoğalış gösterdi. Mesut Özil’in Almanya ulusal futbol ekibinden bölmesinin yanı gizeme, Rusya’daki 2018 Dünya Kupası’nın sona ermesi göz önüne alındığında, bu beş girişin de “Futbol” alt kategorisinde yapılması sürpriz olmamalı.

Dördüncü sırada geçen ay iki kategori ile paylaşıldı. “İş” üç girişe sahip aylık listelerine girdi. Bunların hepsi “Korunma” alt kategorisine aitti.

“Sütunlar” da Temmuz ayında ilk 10 listeye girmeyi muvaffak olan üç yazıya sahipti. Fahrettin Altun, İlnur Çevik ve Yahya Bostanlılardı.

Ve son olarak, beşinci gizeme, son aylarda bu listelerde yer alma sıklığını artıran iki kategori ile paylaşıldı. Bunlardan biri geçtiğimiz aylarda galibiyetsiz olmadan en az bir giriş yapmaya başladıkları için “Op-Ed” kategorisiydi. Bu, bu mevzuda değişik değil.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir